چی بخرم

بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان

بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان

ما این مطلب رو در تاریخ ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۰ نوشتیم. قیمت‌هایی که برای انتخاب بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان محاسبه شده، بر اساس قیمت روز بازارهای موبایل در ایران و در همین تاریخه.

۱. شیائومی Xiaomi Redmi Note 10بهترین گوشی تا 5 میلیون تومان

همیشه انتخاب بهترین گوشی، علاوه بر همه‌ی فاکتورهایی که باید در نظر گرفته بشن، شاید بشه گفت که کمی هم سلیقه‌ایه و بر همین اساس شاید بشه گفت که این گوشی در حال حاضر بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان در بازار ایرانه. شیائومی ردمی نوت ۱۰ دارای اندروید ۱۱ و صفحه نمایش با کیفیت Super AMOLED و تراکم ۴۰۹ پیکسل در هر اینچه. شیائومی برای این گوشی از صفحه نمایش ۶.۴۳ اینچی استفاده کرده. برای این مدل سه نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی با رم ۴ گیگابایت، ۱۲۸ گیگابایتی با رم ۴ و ۱۲۸ گیگابایتی با رم ۶ عرضه شده که فقط نسخه‌ی اول در محدوده‌ی قیمتی مد نظر ما قرار می‌گیره. دو نسخه‌ی دیگه قیمتی بیش‌تر از ۵ میلیون تومان دارند.

دوربین پشتی Redmi Note 10 از چهار لنز تشکیل شده. یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۸ مگاپیکسلی عریض، یک لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی برای سنجش عمق. دوربین سلفی استفاده شده در این گوشی هم ۱۳ مگاپیکسله. شیائومی برای این گوشی از پردازنده‌ی اسنپ دراگون ۷۶۸ (۱۱ نانومیلی‌متری) استفاده کرده که دارای یک پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. باتری شیائومی ردمی نوت ۱۰ ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپر داره که برای دستگاهی با این مشخصات بسیار عالیه. این دستگاه از شارژ سریع ۳۳ واتی پشتیبانی می‌کنه. به نظر ما، این گوشی گزینه‌ی اصلی برای انتخاب بهترین موبایل تا ۵ میلیون تومان محسوب می‌شه.

۲. سامسونگ Samsung Galaxy A21sبهترین گوشی تا 5 میلیون تومان

سامسونگ A21s دارای اندروید ۱۰ و صفحه نمایش با کیفیت PLS IPS و تراکم ۲۷۰ پیکسل در هر اینچه. در این گوشی از صفحه نمایش ۶.۵ اینچی استفاده شده و برای این مدل، چندین نسخه از حافظه‌ی ۳۲ گیگابایت تا ۱۲۸ گیگابایت و رم پردازش ۲ گیگابایت تا ۶ گیگابایت عرضه شده که نسخه‌ی مد نظر ما در این مطلب، نسخه‌ی ۱۲۸ گیگابایتی با رم ۳ گیگابایت است.

دوربین پشتی A21s از چهار لنز مجزا تشکیل شده. یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۸. مگاپیکسلی اولترا واید برای تصاویر عریض‌تر، یک لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی. هم برای سنجش عمق. دوربین سلفی این گوشی هم کیفیت ۱۳ مگاپیکسل رو داره. پردازنده‌ی. اگزینوس ۸۵۰ (۸ نانومیلی‌متری) داره که دارای پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. در نهایت این‌که باتری. این گوشی هم ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپر داره که عالیه و از تکنولوژی شارژ سریع ۱۵ واتی بهره. می‌بره. با مشخصاتی که گفتیم، این گوشی در رده‌ی دوم بهترین گوشی‌ها تا ۵ میلیون تومان قرار داره.

۳. موتورولا Motorola One Fusionبهترین گوشی تا 5 میلیون تومان

درست مثل گوشی‌های رده‌ی پایین‌تر یعنی تا ۴ میلیون تومان، در این‌جا هم اگه تمایل داشته باشین. برای خرید بهترین گوشی تا ۵ میلیون تومان از برندی غیر از سامسونگ یا شیائومی استفاده کنین،. بهترین گوشی‌ای که در لیست ما قرار می‌گیره، یک گوشی از برند موتورولا است به نام. موتورولا وان فیوژن. مدل One Fusion دارای اندروید ۱۰ و صفحه نمایش با کیفیت IPS LCD و تراکم. ۲۷۰ پیکسل در هر اینچه. در این گوشی از صفحه نمایش ۶.۵ اینچی استفاده شده و برای. این مدل، فقط یک نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی با رم ۴ گیگابایت عرضه شده.

دوربین پشتی موتورولا وان فیوژن چهار تا لنز مجزا داره. یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی و یک لنز. عریض ۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۵ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی هم برای سنجش عمق.. دوربین سلفی این گوشی هم کیفیت ۸ مگاپیکسل رو داره. پردازنده‌ی کوالکوم اسنپ دراگون ۷۱۹ (۱۰ نانومیلی‌. متری) داره که دارای پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. ظرفیت باتری این گوشی هم. برابر ۵۰۰۰ میلی‌آمپره که بسیار عالیه.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *