چی بخرم

بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان

بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان

ما این مطلب رو در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ نوشتیم. قیمت‌هایی که برای انتخاب بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان محاسبه شده، بر اساس قیمت روز بازارهای موبایل در ایران و در همین تاریخه.

۱. شیائومی Xiaomi Redmi Note 9

بهترین گوشی تا 4 میلیون تومانشاید بشه گفت که این گوشی در حال حاضر بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان در بازار ایرانه. شیائومی ردمی نوت ۹ دارای اندروید ۱۰ و صفحه نمایش با کیفیت IPS LCD و تراکم ۳۹۵ پیکسل در هر اینچه. شیائومی برای این گوشی از صفحه نمایش ۶.۵۳ اینچی استفاده کرده. برای این مدل دو نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی با رم ۳ گیگابایت و ۱۲۸ گیگابایتی با رم ۴ عرضه شده که نسخه‌ی دوم در محدوده‌ی قیمتی مد ظر ما قرار نمی‌گیره و گرون‌تره.

دوربین پشتی Redmi Note 9 از چهار لنز تشکیل شده. یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۸ مگاپیکسلی عریض، یک لنر ۲ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی برای سنجش عمق. دوربین سلفی تعبیه شده برای این گوشی هم ۸ مگاپیکسله. شیائومی برای این گوشی از پردازنده‌ی مدیاتک هلیو G85 (12 نانومیلی‌متری)  استفاده کرده که دارای یک پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. نکته‌ی آخر این‌که باتری شیائومی ردمی نوت ۹ ظرفیت ۵۰۲۰ میلی‌آمپر داره که برای دستگاهی با این مشخصات بسیار عالیه. این دستگاه از شارژ سریع ۱۸ واتی پشتیبانی می‌کنه و توانایی شارژ معکوس (شارژ کردن دستگاه‌های دیگر) با توان ۹ وات رو داره. به نظر ما، این گوشی گزینه‌ی اصلی بهترین موبایل تا ۴ میلیون تومان محسوب می‌شه.

۲. سامسونگ Samsung Galaxy A12

بهترین گوشی تا 4 میلیون تومانسامسونگ A12 دارای اندروید ۱۰ و صفحه نمایش با کیفیت PLS IPS و تراکم ۲۶۴ پیکسل در هر اینچه. در این گوشی از صفحه نمایش ۶.۵ اینچی استفاده شده و برای این مدل، چندین نسخه عرضه شده که نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی با رم ۴ گیگابایت در محدوده‌ی قیمت مد نظر ما قرار داره.

دوربین پشتی A12 از چهار لنز مجزا تشکیل شده. یک لنز ۴۸ مگاپیکسلی، یک لنز ۵ مگاپیکسلی اولترا واید برای تصاویر عریض‌تر، یک لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی هم برای سنجش عمق. دوربین سلفی این گوشی هم کیفیت ۸ مگاپیکسل رو داره. پردازنده‌ی مدیاتک هلیو P35 Mt676 (12 نانومیلی‌متری) داره که دارای پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. در نهایت این‌که باتری این گوشی هم ظرفیت ۵۰۰۰ میلی‌آمپر داره که عالیه و از فناوری شارژ سریع ۱۵ واتی بهره می‌بره. با مشخصاتی که گفتیم، این گوشی در رده‌ی دوم بهترین گوشی‌ها تا ۴ میلیون تومان قرار می‌گیره.

۳. موتورولا Motorola One Macro

بهترین گوشی تا 4 میلیون توماندر صورتی که تمایل داشته باشین برای خرید بهترین گوشی تا ۴ میلیون تومان از. برندی غیر از سامسونگ یا شیائومی استفاده کنین، بهترین گوشی‌ای که در لیست. ما قرار می‌گیره، موتورولا وان ماکرو است. One Macro دارای اندروید ۹ و صفحه نمایش. با کیفیت PLS IPS و تراکم ۲۷۰ پیکسل در هر اینچه. در این گوشی از صفحه نمایش ۶.۲ اینچی. استفاده شده و برای این مدل، فقط یک نسخه‌ی ۶۴ گیگابایتی با رم ۴ گیگابایت عرضه شده.

دوربین پشتی موتورولا وان ماکرو سه تا لنز مجزا داره. یک لنز ۱۳ مگاپیکسلی. و یک لنز ۲ مگاپیکسلی ماکرو و یک لنز ۲ مگاپیکسلی هم برای سنجش عمق. دوربین. سلفی این گوشی هم کیفیت ۸ مگاپیکسل رو داره. پردازنده‌ی مدیاتک هلیو P70 .Mt6771 (12 نانومیلی‌متری) داره که دارای پردازنده‌ی مرکزی ۸ هسته‌ایه. ظرفیت باتری این. گوشی هم برابر ۴۰۰۰ میلی‌آمپره که به نسبت، بد نیست. نکته آخر این‌که. موتورولا برای این گوشی از شارژ سریع ۱۰ واتی استفاده کرده.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *